GitHub İşletmelere Yönelik Copilot Odaklı Yeni Bir Öğrenme Yolu Programı Başlattı

GitHub, işletmelere yönelik olarak GitHub Copilot’a odaklanan yeni bir Öğrenme Yolu (Learning Pathway) programı başlattı. Bu yeni program, iş liderlerine Copilot’tan tam olarak nasıl yararlanabileceklerini açıklayacak.

Learning Pathway olarak adlandırılan yeni programın ele alacağı en önemli durum GitHub Copilot ile neler elde edilebileceği.

Bilindiği üzere GitHub Copilot, kod yazmaya ve anlamaya yardımcı olmak için üretken yapay zeka kullanan ücretli bir hizmet. Yazdığınız kodu okuyup anlayabilir ve daha iyisini yapabilmeniz için yardım sağlayabiliyor.

GitHub’a göre bu Öğrenme Yolu, bir Essentials modülü olarak adlandırılıyor. Bu durum da temel kavramları kapsayacak şekilde tasarlandığı anlamına geliyor. Ayrıca şirket, yeni yapay zekanın programcıyla bir sonraki Öğrenme Modülü üzerinde çalışacağını söyledi.

Gelecek bir sonraki modül, kullanıcılara hızlı mühendislik hakkında bilgi verecek kodlar yazarak gerekli durumlarda düzeltme yapmak için GitHub Copilot’u kullanmayı öğretecek.

Yeni Öğrenme Yolu lansmanı, Copilot’un işletmelere yönelik 39 dolarlık sürümü olan GitHub Copilot Enterprise lansmanından kısa bir süre sonra gerçekleşti. Enterprise sürümünün diğerlerine göre avantajı, standart Copilot’tan farklı olarak her kuruluş için kendi kod havuzlarına ve bilgi tabanlarına göre kişiselleştirmelerine olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x